-0.1 / 5 : 0

 
0
Teşekkür ederiz.

HALI YIKAMA FABRİKASI AÇMAK İSTEYEN MÜŞTERİLERİMİZE TAVSİYELERİMİZ

Halı Yıkama Fabrikası yada halı yıkama atölyesi açmak isteyen müşterilerimize; makinelerin fiyatlarını sormak yerine öncelikle ne yapmak istediğini sormamız gerekiyor.

Müşterilerimiz piyasadan duymuş olduğu bilgiler çoğunlukla kafalarını karıştırır. Böyle yanlış bilgilerle yeni bir işe başlamak kesinlikle doğru olmaz.

Halı Yıkama işinine yeni başlamak isteyen müşterilerimize KESİNLİKLE bizleri arayıp ön bilgi almalarını önemle rica ediyoruz.

Halı Yıkama işinin çok ciddi bir iş olduğunu ve bu işin ekip ile yapılacağını bilmeleri gerekmektedir.

Genellikle müşterilerimiz bizi telefonla aradıklarında hemen makinelerin özelliklerini sormadan fiyatlarını soruyor. Üstelik Otomatik halı yıkama makinesı kaç lira diye merak ediyorlar. Bizlerin Müşterilerimize ilk olarak sorduğumuz soru şudur; Daha önce bu işi yaptınız mı? Yıkanacak Halılar Kaç m2 lik? Sanayi Cereyanı var mı yok mu? Gibi çok önemli detayları bilmemiz gerekir.

Genellikle bu işi daha önce yapmamış olan müşterilerimize Otomatik Halı Yıkama makinesı ile Başlamamalarını öneriyoruz. Manuel fırçalı makinelar ile başlayıp işi iyice öğrendikten sonra dilerlerse Otomatik Halı Yıkama makinesı tercih edebilirler.

Manuel fırçalı halı yıkama makinesı genellikle C 43 model halı yıkama makinesı modelini tercih ederler, C43 Halı Yıkama makinesı 220 volt elektrikle çalışır ve bu makinenın yağ değişimi gibi bakımıda yoktur.

Makine bir dakikada 154 devir/dakika hızla döner ve disk fırça kullanılır. Yeni alınan halı yıkama makinesının hemen halıda kullanmak doğru değildir.

Halı yıkama makinenın fırçasının alışması için en az 30 dakika beton zeminde çalıştırılması ve fırça uçlarının yuvarlatılması gerekir.C 43 makinanın fırça takılışı ile ilgili videoyu youtube den https://www.youtube.com/watch?v=TtPWkX_GBmc …….. linkinden izleyebilirsiniz.

Bir diğer modelimizde C 51 Halı Yıkama makinesıdır. Bu makinenın C 43 halı yıkama makinesından farkı fırça çapının daha geniş olmasıdır. Fırça çapı daha geniş ve kendi ağırlığı olarakta daha ağır bir makinedır. Her iki halı yıkama makinesıda 220 volt monofaze elektrikle çalışmakta olup fırça devir hozları 154 devir/dakikadır. Yine bu makineda da yağ değişim bakımı yoktur.

Krom Model Halı Yıkama makinesı ise Genellikle 380 volt Sanayi cereyanı ile çalışan ve üzerinde rediktor olan geniş çaplı fırçalı halı yıkama makinesıdır. Krom halı yıkama makinesı genellikle Halı yıkama işini yıllardan beri yapan müşterilerimiz tercih etmektedir. Bu makine Halı yıkama fabrikalarının içinde çalışır, dışarıda yerinde halı yıkamada kullanılmaz çünkü 220 volt değildir.

Makine halıyı yıkadıktan sonra fırçayı çıkarmalısınız, eğer fırçayı çıkarmadan makine üzerinde dik bir şekilde bekletirseniz fırça yamulur ve kullanırken makine yalpa yapar. Bu gibi durumlara mahal vermemek için makinenın işi bittikten sonra çıkartılıp Güneşte kurutulması gereklidir.

HALI SIKMA MAKİNASI MI YOKSA HALI KURUTMA MAKİNASI MI?

Halı Sıkma makinesı ile Halı Kurutma makinesı aynı makinedır. Bazı müşterilerimiz bu makineya halı sıkma makinesı diye adlandırırken Bazı müşterilerimizde Halı Kurutma makinesı diye adlandırırlar. Bizde en doğrusu HALI SIKMA VE KURUTMA makinesıdır. Çünkü sıkmadan kurutamazsınız…

Halı Sıkma Ve Kurutma makinesının Tamburu Krom mudur?

Tüm Halı Sıkma ve Kurutma Makinalarımızın tambur kısmı KROM Malzemeden üretilmiş olup paslanma yapmaz, Uzun yılar rahatlıkla kullanabilirsiniz.

DAHA ÇAPUK HALILARI KURUTMAK İÇİN NELER YAPMALIYIZ?

İmalatını yapmış olduğumuz halı sıkma makinelarının tamburu dakikada 1200 devir dönmektedir. Kullanmış olduğumuz elektrik motorları ise 1500 devir dakikadır.

Kayış ve kasnak sistemi ile krom tamburun dönüş hızı 1200 devir/dakikadır. Makinedan kurutulmuş olarak çıkan halıları rüzgarlı bir ortamda asmak daha çok fayda sağlayacaktır. Çünkü halının daha çabuk kurumasını sağlayan havanın sıcaklığı değil ortamın rüzgarlı olmasıdır…

HALI SIKMA MAKİNASI MODELLERİ

Firmamız Boru tipi halı sıkma makinası üretmektedir. Bu makinelar iki ayrı grupta açıklanabilir

Tekerlekli Halı Sıkma makinası

Halı Sıkma makinesının şasesini yani gövdesini tekerlekler ayakta tutar, kirli su boşaltma haznesinin hemen altında havalı tekerlekler mevcuttur. Müşterilerimiz tekerlekli halı sıkma makinesını istedikleri yere kurup çalıştırabilir. 220 volt monofaze ve 380 volt trifaze elektrikle çalışabilir. Çok geniş çaplı halı sıkma ve kurutma makineları 380 volt elektrikle çalışır. 1 dakikada 6 ile 20 m2 halıları sıkıp kurutabilir. Ülkemizde genellikle en çok tercih edilen model HSM 270-38 OLARAK ADLANDIRDUĞIMIZ 2.70 METRE TAMBUR UZUNLUĞU OLAN VE 38 CM TAMBUR Çapında ki makine tercih edilir.

Körüklü Halı Sıkma makinesi

Körüklü Model Halı Sıkma Ve Kurutma makinesı genellikle Halıyı Otomatik makinelerde yıkayan müşteriler tercih eder. Körüklü halı sıkma makinesı tekerlekli halı sıkmaya nazaran en az 15 cm daha yüksektedir. Körüklü yada tekerlekli halı sıkma makineları her iki modelde halıyı aynı hızla sıkar ve kurutur. Her iki modelde çok sessiz ve sarsıntısız çalışır. Müşterilerimiz "Ben sessiz olsun diye körüklü halı sıkma makinası almak istiyorum" diye tercihini belirtiyorlar. Halı sıkma makinasının sessiz olmasının körüklü olması ile hiç bir alakası yoktur. Makinayı imal ederken balansının ve salgısının çok iyi alınması gereklidir. iyi alınmış bir balans makina çalışırken titreşim yapmaz.

Kapak sistemi ise son zamanlarda kestamit kapak tercih edildiğinden imalatta halı sıkma makinesının kapak flanşı kestamit malzemedendir.

HALI YIKAMA FABRİKASINDA NE GİBİ HALI KİMYASALLARI KULLANMALIYIM

Teknojet Makine Kimya A.Ş. olarak Makine bölümü olduğu kadar Kimya bölümüde vardır.  TEKNOJET TERMİNATOR markalı halı şampuanı ve leke sökücü  kimyasallarımız sizlere uzun maraton koşusunda bir numaralı yardımcınız olacaktır. Bu konu ile ilgili Firma yetkililerimiz memnuniyetle  sizlere halı şampuanı ve leke sökücüler hakkında detaylı bilgi vereceklerdir.

İLETİŞİM BİLGİNİZİ YAZIN, SİZE ULAŞALIM!

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bilgileri doldurmanız yeterli

iso9001tsece
Teknojet - Halı Sıkma Makinası arel Teknojet - Halı Sıkma Makinası bim Teknojet - Halı Sıkma Makinası borcelik Teknojet - Halı Sıkma Makinası borusan Teknojet - Halı Sıkma Makinası calik Teknojet - Halı Sıkma Makinası celtas Teknojet - Halı Sıkma Makinası cimentas Teknojet - Halı Sıkma Makinası delphi Teknojet - Halı Sıkma Makinası dere Teknojet - Halı Sıkma Makinası doco Teknojet - Halı Sıkma Makinası dokuz Teknojet - Halı Sıkma Makinası ege Teknojet - Halı Sıkma Makinası egesan Teknojet - Halı Sıkma Makinası eshot Teknojet - Halı Sıkma Makinası eti Teknojet - Halı Sıkma Makinası euas Teknojet - Halı Sıkma Makinası fatih Teknojet - Halı Sıkma Makinası gurmak Teknojet - Halı Sıkma Makinası guzelbahce Teknojet - Halı Sıkma Makinası halkbank Teknojet - Halı Sıkma Makinası igsas Teknojet - Halı Sıkma Makinası isbankasi Teknojet - Halı Sıkma Makinası isdemir Teknojet - Halı Sıkma Makinası izmirgaz Teknojet - Halı Sıkma Makinası koctas Teknojet - Halı Sıkma Makinası kutahya Teknojet - Halı Sıkma Makinası marmara Teknojet - Halı Sıkma Makinası mip Teknojet - Halı Sıkma Makinası mng Teknojet - Halı Sıkma Makinası onur Teknojet - Halı Sıkma Makinası petrolyag Teknojet - Halı Sıkma Makinası polenezkoy Teknojet - Halı Sıkma Makinası saba Teknojet - Halı Sıkma Makinası saglik Teknojet - Halı Sıkma Makinası sinop Teknojet - Halı Sıkma Makinası tjk Teknojet - Halı Sıkma Makinası tosyali Teknojet - Halı Sıkma Makinası trt Teknojet - Halı Sıkma Makinası tupras Teknojet - Halı Sıkma Makinası yasar

 

Whatsapp'tan Bize Yazın

+90 232 462 2755
+90 532 625 1350